Przejdź do treści

Włóknina polipropylenowa

Włóknina polipropylenowa (bardzo często nazywana flizelina / wigolen / wigofil) proponowana przez nas występuje w standardowej szerokości 1,6 metra i nawoju 250 mb oraz odznacza się wysoką jakością wykonania. Oferujemy bogatą kolorystykę, od jasnych odcieni cappucino i beżu, aż po ciemne bordo i czerń.

Zastosowanie flizeliny

Z powodzeniem będzie przydatna między innymi w budownictwie i wytwórstwie eleganckich mebli. Doskonale się również nada do działań ekologicznych, na przykład przy produkcji toreb ekologicznych, bądź pokrowców przeznaczonych do przechowywania garniturów. Włóknina PP śmiało może być wykorzystywana do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Nasza firma od wielu lat stosuje włókninę do produkcji wysokiej jakości opakowań zgrzewanych, szytych i strunowych.

Standardowa szerokość: 1,6 m
Nawój: 250 MB

Posiadamy wigofil w następujących kolorach: czerwony, brąz, beżowy jasny, czarny, granatowy, niebieski, popielaty, zielony, biały.

FAQ:

1. Czy wigolen, wigofil i flizelina to inne nazwy włókniny polipropylenowej?

Tak. Włóknina PP często nazywana właśnie w ten sposób.

2. Flizelina czy fizelina?

Według PWN poprawniejszym nazewnictwem jest flizelina ponieważ słowo pochodzi od niemieckiego „Vlieseline„. Jednak ze względu na duże użycie słowa fizelina można przyjąć poprawność obu wersji.

Galeria włókniny polipropylenowej