Przejdź do treści

Folia PVC

Folia PVC [poly(vinyl)chloride], w Polsce nazywana folią PCW (polichlorek winylu), należy do najbardziej ekskluzywnych folii na rynku. Charakteryzuje ją przede wszystkim duża przeźroczystość, wytrzymałość oraz rozmaite spektrum zastosowania.
Od lat współpracujemy  z tym samym producentem folii, stąd jesteśmy pewni jej jakości. Jako jedni z niewielu proponujemy folię PVC zarówno ftalanową, jak i bezftalanową (przeznaczoną głównie do kontaktu z dziećmi). Oferowana przez nas folia zawiera dodatek mrozoodporny, dzięki któremu nie będzie pękać pod wpływem niskiej temperatury.

Posiadamy niezmiernie bogatą ofertę na folię PCV.

Nasze folie PVC posiadają:

  • różne grubości: od 70 mikronów do 400 mikronów
  • różne szerokości: od 1200mm do 1800mm
  • różne twardości: od 0 (blacha) do 44 (bardzo miękka) phr
  • odpowiednie atesty stwierdzające wyprodukowanie folii zgodnie z obowiązującymi przepisami EN-71 part 3 oraz każda folia bezftalanowa ma zrobione badania na „posiadanie ftalanów”.

Folia PVC najczęściej używana jest na opakowania szyte, zgrzewane, okładki książkowe, okładki na płyty CD, DVD, okładki na zeszyty, prawo jazdy.

W ofercie posiadamy również możliwość pocięcia folii na lamówkę lub formatki.

FAQ:

1. Która wersja jest poprawna? Folia PCV, folia PVC czy folia PCW?

Pełna nazwa to polichlorek winylu więc poprawnym skrótem w języku polskim jest PChW lecz w języku codziennym przyjęła się nazwa PCW. Natomiast w języku angielskim skrót pochodzi od słowa poly(vinyl)chloride zatem poprawnie jest PVC. Czasami jednak spotyka się niepoprawną formę PCV. (np. najbardziej znana wyszukiwarka często przy zapytaniach zawierających skrót PVC proponuję tą samą frazę ze skrótem PCV)

Podkategorie